FB
FB
YT

Implanty IBS już dostępne!

04
Targi stomatologiczne CEDE 2014
21 października 2014
Zrzut ekranu 2016-07-18 o 02.36.30

Opis systemu IBS Implant

System IBS Implant jest nowoczesnym systemem dualnym, co oznacza, że można używać wierteł do kształtowania łoża implantu, co jest preferowane przy kości twardej, natomiast przy kości miękkiej można wykorzystać system osteotomów (narzędzia podobne do dłut). Dzięki załączonym osteotomom można utwardzić i ukształtować łoże implantu bez utraty tkanki kostnej co przyczynia się do tego, że zabieg jest małoinwazyjny. System zawiera również narzędzia do ewentualnego podnoszenia dna zatoki, przy niekorzystnych warunkach kostnych. System protetyczny uwzględnia szeroki wybór elementów , gdyż łączniki występują dla odchylenia 15 i 25 stopni. Materiałem systemu IBS jest tytan o V kl. czystości. Zastosowana konstrukcja wierteł pozwala zwiększyć prędkość obrotową do 1200 obr/min. co skraca czas zabiegu. Wiertło systemu IBS posiada konstrukcję ażurową zapewniającą efektywniejsze chłodzenie. Zestaw narzędzi jest prosty i przyjazny w taki sposób, że implantolog stosuje intuicyjnie sekwencje poszczególnych narzędzi wybierając ścieżkę - "kość twarda" i "kość miękka".

CO TO SĄ IMPLANTY?

Implant, wszczep - to ciało obce wszczepiane do organizmu w celu odtworzenia naturalnej funkcji lub estetyki uszkodzonego organu. Najczęściej stosowane są implanty zastępujące tkanki twarde. Szeroko stosowane są implanty zastępujące kość lub stawy. W ortopedii dość częste są operacje wszczepienia endoprotezy stawu biodrowego. Nieco rzadziej są stosowane endoprotezy dla innych stawów, np. endoproteza stawu kolanowego. Jednymi z najbardziej popularnych są implanty stomatologiczne, zastępujące utracone zęby. Implanty są jednak również stosowane np. do osadzania egzoprotez.

Na czym polega instalacja implanta zębowego?

Sam zabieg jest podzielony na dwa etapy:

01. Instalacja implantu w kości . Zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie trwa on znacząco więcej niż zwykły zabieg w gabinetach stomatologicznych. Po wszczepieniu implantu wymagany jest czas potrzebny na wygojenie miejsca zabiegu i trwa on ok. 6 miesięcy, chyba, że lekarz stomatolog prowadzący zezwoli na skrócenie tego czasu.

02. Drugim krokiem jest osadzenie widocznej korony protetycznej, wyglądem najbardziej zbliżonym do naszych naturalnych zębów sąsiadujących. Montaż korony do implantu zostaje wykonany również bezboleśnie, szybko, z pomocą łącznika. Efekt jest natychmiastowy.

Podniesienie dna zatoki szczękowej metodą zamkniętą jest wykonywane w przypadku podnoszenia dna zatoki w niewielkim zakresie. Podczas zabiegu nie otwiera się dna zatoki, a jedynie wierci się otwory, które posłużą do wszczepienia implantów. Przez te otwory najpierw wprowadza się materiał kostny lub kościozastępczy, następnie wprowadzane są implanty. Zabieg ten wymaga ogromnych umiejętności od lekarza, który z ogromnym wyczuciem i precyzją wykonuje otwory, tak aby nie dopuścić do otwarcia zatoki

Procedura jest mniej inwazyjna niż podnoszenie dna zatoki metodą otwartą. W związku z powyższym, okres rekonwalescencji jest krótszy oraz cały proces leczenia implantologicznego skrócony.

System implantologiczny IBS, na którym pracujemy w World Dental pozwala w sposób innowacyjny wykonać zabieg podnoszenia dna zatoki, polega to na skrupulatnym przepchnięciu korka kostnego w kierunku zatoki, przy tym oszczędzamy na materiałach kościozastępczych i w konsekwencji zabieg jest tańszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *