Współczesna stomatologia estetyczna dysponuje coraz bardziej wyspecjalizowanymi rozwiązaniami, których zadaniem jest zaspokojenie wciąż rosnących wymagań pacjentów w zakresie estetyki wykonania uzupełnień protetycznych.

Niezwykle precyzyjne metody wytwarzania elementów protetycznych stałych i ruchomych oparte są obecnie na nowoczesnych technologiach komputerowych. Umożliwiają one wykonanie prac protetycznych za pomocą nowych metod i z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów.

Jedną z takich technologii komputerowych, która zrewolucjonizowała świat stomatologii jest zastosowanie systemów CAD/CAM czyli komputerowego wspomagania projektowania i frezowania pełno- cyrkonowych uzupełnień protetycznych. Wykonanie w tradycyjny sposób uzupełnienia protetycznego wymaga wykonania uciążliwych etapów w postaci wycisków, odlania modeli, procedur technicznych w pracowni protetycznej, transportu pracy między pracownią protetyczną a gabinetem oraz kilku wizyt pacjenta w gabinecie.

Dzięki technologi CAD/CAM cała procedura jest mniej uciążliwa, a prace protetyczne charakteryzują się kilkukrotnie większą wytrzymałością na naprężenia niż tradycyjne prace protetyczne.

CO OZNACZA CAD/CAM?

CAD jest skrótem od angielskiego słowa Computer Aided Design, co można przetłumaczyć jako komputerowo wspomagane projektowanie. Tradycyjny wycisk zostaje zastąpiony przez skanowanie kamerą 3D opracowanych zębów. Celem tej procedury jest stworzenie wirtualnego, trójwymiarowego modelu, który przewyższa precyzją i dokładnością zwykłe modele protetyczne.


CAM to skrót Computer Aided Manufacturing czyli komputerowo wspomagane wykonanie. Skrót ten określa specjalistyczne oprogramowanie, które ma na celu precyzyjne wykonania zaprojektowanego wirtualnie obiektu. Zaprojektowane wcześniej wirtualne uzupełnienie protetyczne zostaje zrealizowane we frezarce czyli precyzyjnym urządzeniu sterowanym poprzez procesory, umożliwiające prowadzenie różnych narzędzi takich jak wiertła, frezy, kamienie, diamenty po obrabianych materiałach.

Zastosowanie systemu CAD/CAM w protetyce skutkuje nie tylko zmianą samej technologii wykonywania uzupełnień protetycznych, ale niesie za sobą nową jakość w stomatologii.

STOMATOLOGIA Z CAD/CAM TO:

Wirtualny model w trójwymiarze bez tradycyjnych wycisków.

Przy zastosowaniu skanera wewnątrzustnego pobierane są dane, na podstawie których tworzony jest trójwymiarowy obraz zastępujący tradycyjny wycisk. Skanowanie jest dokładne i szybkie. Dzięki takiej technologii nie ma mowy o błędach, jakimi obarczone są konwencjonalne wyciski.

Najwyższa jakość i doskonała estetyka uzupełnień.

Dzięki CAD/CAM możemy wykonywać uzupełnienia protetyczne z najlepszych materiałów i z największą precyzją. Dokładność wykonanych prac sięga 0,1 mikrometrów, co nie jest możliwe do uzyskania w tradycyjnej protetyce. Korony, mosty, inlaye i onlaye charakteryzują się trwałością i kilkukrotnie większą wytrzymałością na naprężenia niż tradycyjne prace protetyczne. Uzupełnienie idealnie odwzorowuje kształt i pożądany kolor.

Estetyka uśmiechu i funkcje zgryzowe przywrócone w najlepszy możliwy sposób.

Oprogramowanie umożliwia pełniejszą analizę        i diagnostykę, jakiej nie uzyska się na podstawie gipsowego modelu. Wirtualny model pozwala na ogląd i komputerowe pomiary w trójwymiarze. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne ustawienie względem siebie szczęki i żuchwy i osiągnięcie właściwego zwarcia, a tym samym przywrócenie funkcji zgryzowych, a także uzyskanie pięknego uśmiechu.

Projektowanie uśmiechu z pacjentem.

Pacjent ma wgląd w cały przebieg projektowania uzupełnienia protetycznego – może obejrzeć cyfrowy model zębów i dziąseł wraz z uzupełnieniem protetycznym na ekranie komputera, a tym samym zobaczyć finalny efekt.

Komfort podczas całego leczenia.

Szybkość przeprowadzenia całego leczenia, pogłębiona analiza i precyzja wykonania uzupełnień, użycie najlepszych materiałów, odejście od tradycyjnych wycisków, przewidywalny efekt i możliwość wglądu w cały proces to z pewnością te elementy, które dają pacjentowi poczucie komfortu.

Nowocześnie 
wyposażone gabinety dentystyczne:

W naszej rodzinnej klinice World Dental oferujemy
 opiekę stomatologiczną na najwyższym poziomie.

W gabinetach World Dental , których obecnie mamy trzy, wysokospecjalistycznie wyposażone nowoczesnymi unitami oraz technologiami, oferujemy kompleksową opiekę stomatologiczną dla dorosłych i dzieci. Wierzymy w indywidualne podejście do Pacjenta i dostosowujemy plan leczenia do jego potrzeb. W World Dental rozumiemy znaczenie pięknego i zdrowego uśmiechu oferując Pacjentom usługi, takie jak:

 • implantologia i protetyka,
 • cyfrowe laboratorium protetyczne działające w systemie CAD- CAM 
 • ortodoncja,
 • chirurgia stomatologiczna,
 • periodontologia (leczenie chorób przyzębia),
 • stomatologia dziecięca,
 • stomatologia zachowawcza,
 • higienizacja (scaling, piaskowanie, fluoryzacja),
 • leczenie ubytków, w tym leczenie kanałowe,
 • wybielanie zębów,
 • diagnostyka rtg,
 • ftografia uśmiechu „obrazowania uśmiechu”.Profesjonalnie i z uśmiechem:

W naszych gabinetach leczymy profesjonalnie i z uśmiechem, bo wiemy, że miły klimat wizyty eliminuje wszelkie powody do stresu. Wszystkim naszym Pacjentom zapewniamy:

 • zespół wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych specjalistów stomatologii
 • bezbolesne leczenie w znieczuleniu
 • nowoczesne technologie i najlepsze materiały wypełniające
 • gwarancję wymaganej sterylności wykonywanych zabiegów
 • gabinety i poczekalnie przystosowane dla dzieci
 • laboratorium protetyczne na miejscu w klinice

Bezbolesne zabiegi:

Wiemy, jakie znaczenie ma dla Pacjentów bezbolesne leczenie, dlatego niezależnie od wieku Pacjenta staramy się stworzyć szczególnie miły klimat wizyty, eliminując wszelkie powody do stresu. Podczas leczenia stomatologicznego stosujemy specjalne techniki i nowoczesną technologię by zabiegi były dla Pacjenta całkowicie bezbolesne.